برندهای تکنولوژیکبرندینگ

تهدید گوگل به توقف فعالیت موتور جستجوی خود در استرالیا

گوگل تهدید کرده است که در صورت تصویب قانون جدیدی که این شرکت را به پرداخت هزینه به ناشران محلی مجبور می­کند، موتور جستجوی خود را در استرالیا غیرفعال خواهد کرد.

روز جمعه، مل سیلوا، مدیرعامل گوگل استرالیا، در جلسه سنا گفت که قانون پیشنهادی غیرقابل‌اجرا است و این شرکت آماده است تا در صورت اجبار، از بازار استرالیا خارج شود. خانم سیلوا گفت: اگر پیش‌نویس کنونی تبدیل به قانون شود، گوگل هیچ گزینه دیگری نخواهد داشت جز این که به خاطر ریسک عملیاتی و هزینه مالی این قانون، موتور جستجوی گوگل در استرالیا را متوقف كند.

قانون پیشنهادی با مخالفت فیس‌بوک نیز مواجه شده است. فیس‌بوک تهدید کرده که قسمت اخبار را از شبکه خود در استرالیا خارج خواهد کرد. فیس بوک استدلال کرد که محتوای اخبار برای فیس‌بوک ارزش تجاری ندارد بلکه فقط به غنی‌سازی اطلاعاتی جامعه مشترکان این شبکه اجتماعی کمک می‌کند.

با این حال، این اقدام در استرالیا از حمایت سیاسی گسترده‌ای برخوردار است.

 در صورت تصویب این قانون، این شرکت‌ها مجبور هستند برای انتشار محتوای تولیدی ناشران یا حتی نشان دادن آن‌ها در نتایج جستجو، با تولیدکنندگان محتوا توافق کنند. اگر طرفین نتوانند بر سر معامله به توافق برسند، یک داور منصوب از طرف دولت، قیمت را تعیین می‌کند.

در صورت عدم پیروی از این دستور، شرکت‌های فناوری اطلاعات با یک جریمه حداکثر ۱۰ میلیون دلاری استرالیا مواجه خواهند بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا