برندهای تکنولوژیکبرندینگ

تسلا از کارمند خود به جرم سرقت کد نرم افزار اختصاصی شکایت کرد

گزارشات CNBC حاکی است تسلا یکی از کارمندان سابق خود را به اتهام سرقت اطلاعات شرکت و نقض قرارداد به دادگاه می کشد.

تسلا ادعا می کند مهندس نرم افزار، الکس خاتیلوف هنگام کار در تیم تضمین کیفیت شرکت ، بی سر و صدا کد و پرونده های نرم افزاری را از سیستم Warp Drive داخلی تسلا سرقت کرده است.

 در بخشی از متن شکایت آمده است: تسلا در ۲۸ دسامبر ۲۰۲۰، متهم را به‌عنوان مهندس نرم‌افزار استخدام کرد. پس از گذشت تنها سه روز، او هزاران فایل نرم‌افزاری بسیار محرمانه را از شبکه داخلی تسلا به سرقت برده و این اطلاعات را به اکانت ذخیره‌سازی کلاد خود در دراپ‌باکس – فضایی که تسلا امکان دسترسی و مشاهده آن را نداشت – منتقل کرده است.

این فایل‌ها شامل اسکریپت‌هایی از کدهای نرم‌افزاری اختصاصی می‌شدند که مهندسان تسلا سال‌ها برای آن زمان صرف کردند. با این حال، تیم امنیت سایبری تسلا توانستند با ورود به حساب کاربری دراپ‌باکس این مهندس، این فایل‌ها و اطلاعات محرمانه را که هیچ دلیلی برای ذخیره آنها وجود نداشت، مشاهده کنند.

این اولین باری نیست که تسلا به دلیل سرقت اطلاعات خود توسط برخی از کارمندانش، شکایتی را مطرح می‌کند و کار را به دادگاه می‌کشاند. این شرکت در آوریل سال ۲۰۲۰ نیز شکایتی را علیه تعداد از کارمندان خود که کد امنیتی آتوپایلوت را به سرقت بردند، تنظیم کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا