برندهای تکنولوژیکبرندهای شخصیبرندینگ

ایلان ماسک: چاپگر واکسن RNA تسلا یک محصول مهم برای جهان است

ایلان ماسک تأیید کرد که تسلا در حال حاضر روی نسخه 3 چاپگر واکسن خود برای شرکت CureVac کار می کند و معتقد است که این محصول “یک محصول مهم برای جهان” است.

در اوایل سال جاری ، ماسک اعلام کرد که تسلا شریک تولید شرکت بیوتکنولوژی CureVac شده است که در حال کار بر روی واکسن کوید-19بر اساس فناوری RNA خود است. این بخش از تسلا، کاملا متفاوت با وسایل نقلیه الکتریکی یا انرژی­های تجدیدپذیر می باشد و ورود به آن از سوی شرکت تسلا کمی تعجب برانگیز بود. اما  تسلا از سال گذشته – قبل از همه گیری جهانی کوید-19 با CureVac کار می کرد. تسلا با اختراع خود در مورد بایوراکتور RNA  احتمالاً انقلابی را، با CureVac ثبت خواهد کرد.

این شرکت در حال ساخت یک سیستم خودکار برای چاپ RNA و استقرار آن در سراسر جهان است. RNA مولکولی است که در تمام اشکال زندگی سلولی یافت می شود ، و به عنوان یک مولکول خواهر برای DNA توصیف شده است.

CureVac راهی پیدا کرده است که می تواند این مولکول را تثبیت کند و راه هایی برای مبارزه با بیماری های خاص به بدن ارائه دهد. این شرکت برای درمان سایر سویه های آنفلوانزا در تلاش بود ، اما در میان بیماری های همه گیر تمرکز خود را بر روی کوید19 قرار داد و اخیراً به مرحله دوم آزمایش بالینی رسیده­ اند.

ایده این است؛ در حالی که CureVac روی واکسن کار می کند ، آنها به روشی برای توزیع گسترده آن در سراسر جهان احتیاج دارند. آنجاست که تسلا با تخصص ساخت خود، وارد بازار می شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا