اخبار روزبرندهای ایرانی

شیرین عسل رقیب جدید سایپا و ایران‌خودرو

یونس ژائله سعدآباد، مالک و صاحب و مدیرعامل هلدینگ غذایی شیرین عسل در صفحه شخصی خود در اینستاگرام از ورود این هلدینگ به تولید خودرو خبر داد. بر طبق گفته‌های او، مجوز تولید خودرو توسط این شرکت در روز سی‌ام فروردین ماه ۱۴۰۲ صادر شده است.

بااین‌حال هنوز طرح شیرین عسل به مرحله اجرایی وارد نشده است. خط تولید این کارخانه هم‌اکنون درحال احداث است، اما این که چه محصولاتی در چه زمانی توسط شیرین عسل به بازار عرضه شوند، هنوز مشخص نیست.

«صابر پرنیان»، رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی، در رابطه با مدل خودروی تولیدی توسط هلدینگ غذایی شیرین عسل گفته بود: «این خودرو یک خودرو روز اروپایی است. خودرو یاد شده طی ۱۸ ماهه اول پروژه به‌ صورت قطعات کاملاً منفصل از هم تولید خواهد شد. پس از آن در ۱۸ ماهه آتی داخلی‌سازی خودرو انجام می‌شود.»

شیرین عسل تنها شرکت صنایع غذایی داخلی نیست که تصمیم گرفته است به بازار خودرو ورود کند. پیش از این و در سال ۱۴۰۱، زر ماکارون خبر از ورود خود به حوزه خودروسازی داد. بااین‌حال تاکنون هیچ خبر دیگری از سایت تولید خودرو زر ماکارون یا محصولات آن به بیرون مخابره نشده است.

درحالی‌که وعده‌های زر ماکارون برای رقابت با سایپا و ایران خودرو تاکنون تحقق پیدا نکرده‌اند، مشخص نیست وعده‌های شیرین عسل به چه نتیجه‌ای منتهی می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا