فناوریاخبار روز

مجهز شدن مرورگر Opera به ChatGPT ؛ مناسب برای کسانی که حوصله زیادی ندارند!

 

از ابتدای سال 2023 هر شرکتی به نوعی در فکر اضافه کردن هوش مصنوعی به خدمات یا محصولات خود است. در این راستا اپرا یک ابزار مجهز به چت هوشمند جی پی تی را به نوار کناری مرورگر خود اضافه می‌کند که خلاصه‌ای کوتاه از صفحات وب و مقالات ایجاد شده توسط آن را در دسترس قرار می‌دهد.

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که صفحه وبی را که با اشتیاق نسبت به عنوان و ظاهرش باز کرده باشید را به دلیل طولانی بودن آن رها کنید. در این شرایط یا در آن زمان حوصله کافی برای خواندن محتوای صفحه نداشتید یا اینکه وقت به شما اجازه نمی‌داده که آن محتوای طولانی را بخوانید. اینجاست که شاید قابلیت ارائه شده توسط مرورگر اوپرا می‌تواند بهترین راهکار باشد.

اگرچه این قابلیت هنوز برای همه کاربران در دسترس نیست، اما اپرا اعلام کرد که به زودی این ویژگی را در مرورگرهای خود به صورت عمومی راه‌اندازی خواهد کرد.

اعلام این خبر توسط اپرا تنها چند روز پس از آن رخ داد که مایکروسافت  Bing و Edge مجهز شده به هوش مصنوعی را عرضه کرد.

موتور جستجوی این شرکت دسترسی به یک ربات چت هوش مصنوعی را ممکن می‌کند که پاسخ‌ها به پرسش‌ها را ممکن کرده و می‌تواند به طور مشابه صفحات وب یا مقالات را خلاصه کند و همچنین متونی را برای پست‌های رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر تولید کند. گوگل همچنین ربات جستجوی هوش مصنوعی Bard خود را در اوایل این هفته به نمایش گذاشت، اگرچه این ربات هنوز برای عموم کاربران در دسترس نیست.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا