اخبار روزبرندهای شخصیبرندهای مد و فشنبرندینگ

شکایت از گروه راک نیروانا به دلیل پورنوگرافی کودکان

مردی ۳۰ ساله به دلیل انتشار عکس برهنه‌اش در چهارماهگی بر روی آلبوم گروه راک نیروانا از این گروه شکایت کرد. اسپنسر الدن خواهان پرداخت ۱۵۰ هزار دلار از سوی هریک از اعضای این گروه موسیقی شده است.

آلبوم Nevermind که در سال ۱۹۹۱ به بازار عرضه شد، با فروش ۳۰ میلیون نسخه، نه تنها در ردیف پرفروش‌ترین آلبوم گروه موسیقی نیروانا قرار گرفت که فصل تازه‌ای را نیز در موسیقی راک رقم زد. جلد این آلبوم که بارها و بارها منتشر شده است، برای طرفداران گروه نیروانا به عنوان یکی از تصاویر نمادین از تاریخ کوتاه اما به یادماندنی این گروه به شمار می آید؛ تصویر کودکی برهنه که با چشمانی باز در آب در تقلای رسیدن به سوی یک اسکناس یک دلاری است.

حال اسپنسر الدن ۳۰ ساله، کودک روی جلد آلبوم که در آن زمان تنها چهارماه داشت، از گروه نیروانا به دلیل نشر پورنوگرافی و سوءاستفاده جنسی از کودکان به دادگاهی در کالیفرنیا شکایت کرده است.

الدن می گوید در این عکس اندام تناسلی او به وضوح قابل رویت بوده و همین مسئله سبب شده تا او به لحاظ روحی به شدت آسیب ببیند و از اشتغال به کار نیز بازداشته شود.

در سال ۱۹۹۱ کرک ودل، عکاس این عکس جنجال‌برانگیز که از آشنایان خانواده والدن بوده، گویا حتی برای ثبت این لحظه طلایی در حال و هوای دوستی ۲۰۰ دلار نیز به خانواده والدن پرداخته است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا