اخبار روزبرندهای تکنولوژیک

کاهش سود برند سامسونگ در سه ماهه نخست سال 2023

سود شرکت سامسونگ الکترونیکس در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۳ تحت تاثیر بدتر شدن اشباع تراشه و کاهش خرید مشتریان در بحبوحه کندی اقتصاد جهانی، ۹۲ درصد کاهش پیدا کرده و پیش بینی می شود به پایین‌ترین رکورد ۱۴ ساله نزول کند.

سامسونگ که بزرگترین سازنده تراشه حافظه، تلویزیون و تلفن هوشمند جهان در سال ۲۰۲۲ بود، معیار سنجش روندهای مصرف جهانی است. قرار است این شرکت نتایج مالی اولیه سه ماهه نخست را روز جمعه و نتایج کامل را اواخر ماه میلادی جاری اعلام کند.

مشتریانی نظیر اپراتورهای دیتاسنتر و سازندگان تلفن هوشمند و رایانه شخصی در مواجهه با راکد ماندن تقاضای مصرف کننده برای دستگاه‌های فناوری، از خرید تراشه‌های جدید خودداری کرده و در عوض، از موجودی تراشه‌های خود استفاده می کنند. افزایش نرخ بهره و تورم باعث شده است خریداران تراشه برای انجام سرمایه گذاری‌های جدید محتاط شوند.

شرکت آمریکایی سازنده تراشه حافظه “میکرون تکنولوژی” اعلام کرده است هزینه برای کارخانه‌ها و تجهیزات جدید و همچنین تولید را کاهش می‌دهد. شرکت هاینیکس، سرمایه‌گذاری و تولید را تعدیل کرده و شرکت “کیوشیا هولدینگز کورپ” ژاپن هم اعلام کرده است که تولید را به میزان ۳۰ درصد کاهش خواهد داد. اما سامسونگ الکترونیکس در ژانویه اعلام کرد با وجود کندی اقتصادی جهانی و برخلاف انتظارات، تصمیم دارد هزینه سرمایه‌گذاری را در سال جاری مطابق با سال گذشته حفظ کند. سامسونگ اعلام کرد به هزینه در تراشه‌ها که سال گذشته به ۴۷.۹ تریلیون وون (۳۹ میلیارد دلار) رسید، ادامه می‌دهد.

سامسونگ الکترونیکس در فوریه اعلام کرد حدود ۱۶ میلیارد دلار از زیرمجموعه تولیدکننده نمایشگر خود استقراض خواهد کرد تا به حفظ روند سرمایه گذاری کمک کند.

طبق برآورد هفت تحلیلگر، انتظار می‌رود سود واحد موبایل سامسونگ، به میزان ۹ درصد در سه ماهه مارس کاهش پیدا کرده و به ۳.۴۶ تریلیون وون برسد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا