اخبار روزبرندهای تکنولوژیکبرندینگ

ماشین پرنده شخصی با ظاهری شبیه به بشقاب پرنده

یک استارتاپ مستقر در واشنگتن، از یکی از خارق‌العاده‌ترین طراحی‌های ممکن با نام «Zeva Aero» رونمایی کرده است.

«رویترز» گزارش داد که هواپیمای Zeva Aero از یک دیسک سیاه بزرگ با هشت روتور اصلی متصل تشکیل شده است که ظاهری بسیار شبیه به یک بشقاب پرنده عمودی دارد.  

هواپیمای Zeva Aero  با موتور الکتریکی اولین پرواز آزمایشی خود را بدون اتصال به منبع انجام می‌دهد. اکنون پروازهای آزمایشی بدون خدمه و به صورت مستقل – با کنترل از راه دور – انجام می‌شوند. با این‌حال، شرکت سازنده امیدوار است به زودی بتواند یک نفر را به عنوان خلبان انسانی به این دسته پروازهای آزمایشی اضافه کند.
این ماشین پرنده در هنگام برخاستن و فرود آمدن حالتی عمودی به خود می‌گیرد. سپس هنگامی که در آسمان معلق است، به صورتی طراحی شده است که هنگام افزایش سرعت به سمت جلو خم شود. همین ویژگی سبب می‌شود تا بیشتر از دیگر نمونه‌های موجود در بازار به بشقاب پرنده شباهت داشته باشد.
این هواپیمای منحصربه‌فرد برای رسیدن به سرعت 160 مایل در ساعت طراحی شده است و برد آن نیز درنهایت 50 مایل است. از آنجایی که این ماشین می‌تواند به صورت عمودی برخاسته و سپس فرود بیاید، نیازی به وجود فرودگاه ندارد و همین مسئله آن را به یک گزینه ایده‌آل برای سفرهای شهری تبدیل می‌کند.

«استفان تیبیتس» یکی از بنیانگذاران شرکت سازنده Zeva Aero گفت: «این شرکت تصور می‌کند که ماشین پرنده خود توسط اولین امدادگران مورد استفاده قرار گیرد، زیرا به آن‌ها اجازه می‌دهد به سرعت در محل سانحه حاضر شوند.»
این ماشین پرنده احتمالاً با قیمت حدودی دویست و پنجاه هزار دلار عرضه خواهد شد که رقم نسبتاً بالایی است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا