برندهای تکنولوژیکبرندینگ

شبکه اجتماعی پارلر به صورت محدود دوباره آنلاین می شود

پس از نقش پارلر در برنامه ریزی برای خشونت­های منتهی به شورش در کنگره آمریکا و انتشار محتوای مروج خشونت، این شبکه اجتماعی در اپ استور، اپل و سرورهای آمارزون حذف شد.

وب سایت پارلر روز دوشنبه دوباره قابل دسترس شد با این همه تنها پیام مدیرعامل آن به چشم می­خورد که وعده داد در تلاش برای احیای فعالیت است.

رونالد گیلمت، کارشناس زیرساخت به رویترز گفت: آدرس پروتکل اینترنتی مورد استفاده پارلر متعلق به شرکت DDos-Guard  بود که تحت کنترل دو مرد روسی قرار داشته و خدماتی از جمله حمایت در برابر حملات داس را فراهم می کند.

اگر وب سایت پارلر به طور کامل احیا شود، کاربران می توانند دوباره پیامها را مشاهده کرده و کامنت بگذارند.  بسیاری از کاربران این شبکه اجتماعی اپلیکیشن آن را ترجیح می دهند اما که در حال حاضر این برنامه از فروشگاه‌های رسمی اپل و گوگل حذف شده است.

مخالفان پارلر می گویند وابستگی به یک شرکت روسی، یک ریسک امنیتی احتمالی برای این سرویس شبکه اجتماعی بوده و انتخاب عجیبی برای سایتی است که محبوب میهن پرستان افراطی آمریکایی است. بر اساس گزارش رویترز، پارلر که اعلام کرده بیش از ۱۲ میلیون کاربر دارد، دوشنبه هفته گذشته از آمازون به دلیل قطع خدمات میزبانی وب شکایت کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا